knihovna
Místní knihovna HODICE
Vítejte!!! Právě se nacházíte na stránkách Místní knihovny v Hodicích
Dnes je neděle 27.5.2018
Svátek slaví Valdemar, zítra Vilém

<< Novější článkyStarší články >>

05.06.2017

Červen v knihovně

Měsíc červen je v naší knihovně ve znamení základní školy. Čeká nás slavnost Pasování na čtenáře, kdy rytíř Knihomol, po prověření schopnosti čtení u našich prvňáčků, tyto pasuje čtenáři. A protože se ve škole již koncem školního roku chystá velké malování, bude naše knihovna místem, kde letos všichni žáci hodické školy obdrží svá vysvědčení.

Samozřejmě nezapomínáme i na naše ostatní čtenáře. V červnu plánujeme rozšířit náš vlastní fond o několik nových knih i přivézt nový soubor Výměnného fondu z knihovny v Jihlavě, aby i o prázdninách a v časech dovolených nebyla nouze o dobré čtivo.

Těšíme se naviděnou v knihovně!

02.05.2017

Květen v knihovně

V měsíci květnu se vydáme na dlouho vyhlížený výlet do Národního divadla v Praze, na představení Manon Lescaut. Do Zlaté kapličky se vydáme autobusem v pátek 5.5. v 15:30 hod. od kulturního domu. Vzhledem ke květnovým pondělním státním svátkům bude knihovna méně otevřena, není však problém se kdykoliv domluvit na výpůjčce mimo obvyklou dobu, stačí zavolat či napsat a akutní "hlad po knize" milerády upokojíme :-) 

Těšíme se naviděnou v knihovně!

02.04.2017

Duben v knihovně

Na letošní měsíc duben připadly Velikonoce. Přípravy na tyto svátky zahájíme v úterý 4.4. čtvrtou velikonoční dílnou, která bude tentokrát věnována drátkování a korálkům. Na své si při tvoření přijdou i děti. Na Velikonoční pondělí bude knihovna uzavřena, děkujeme za pochopení.

Těšíme se naviděnou v knihovně!

01.03.2017

Březen v knihovně

Březen je měsícem čtenářů v knihovnách. Březen je měsícem, kdy v naší knihovně již tradičně pořádáme knihovnickou slavnost Čaj o páté. Na Čaj o páté, kdy vyhlásíme nejlepší čtenáře naší knihovny, letos přijal pozvání vzácný host, ilustrátor Adolf Dudek. Pan malíř rovněž chystá program pro děti z místní základní i mateřské školy. Dále nás v březnu čeká cestopisná beseda, nové knihy do vlastního fondu i knihy z jihlavského fondu výměnného. Těšíme se naviděnou v knihovně!

15.02.2017

Únor v knihovně

V únoru jsme obohatili náš knihovní fond. Nově v nabídce hodické knihovny najdete knížky od Patrika Hartla, nové přírustky máme od Vlastimila Vondrušky, Larse Keplera a dalších populárních autorů. V plném proudu jsou přípravy na březnové akce, kdy nejen čtenáře naší knihovny pozveme na Čaj o páté s ilustrátorem Adolfem Dudkem a cestopisnou besedu s Filipem Nedorostem. Více informací získáte v knihovně, na plakátech nebo na internetu.

Těšíme se na shledanou v knihovně!

15.01.2017

Leden v knihovně

V novém roce v naší knihovně nezahálíme. V lednu se u nás plánují akce, které budou v průběhu celého roku realizovány. Na co se tedy v roce 2017 můžete těšit? Na březnový Čaj o páté s hostem, na společné tvoření v rámci velikonočního workshopu, na májový výlet do Národního divadla v Praze a mnoho dalšího.

Těšíme se na shledanou v knihovně! 

07.12.2016

Prosinec v knihovně

A je tady poslední měsíc v tomto roce, který uzavírá další rok činnosti naší knihovny. Prosinec je obvykle nabitý akcemi všeho druhu a nejinak tomu bude i v naší knihovně. Knihovnu samozřejmě převlečeme do vánočního hávu, především díky vánočnímu stromečku, který nám ozdobí děti na plánované akci Balonky pro Ježíška (uskuteční se v pátek 9. prosince). Také chystáme vánoční setkání s dětmi z mateřské i základní školy, kde  mj. společně vybereme dárek pro potřebné. Jistě se dostane i na malý vánoční dárek pro naše čtenáře v podobě dalšího rozšíření vlastního fondu, protože nám, naši milí čtenáři, záleží na tom, aby jste v naší knihovně stále nacházeli knihy, které Vás baví a zajímají. Přejeme Vám pohodový adventní čas!  

07.11.2016

Listopad v knihovně

V měsíci listopadu naši knihovnu čeká revize knihovního fondu. Jedná se o kontrolu umístění všech knížek v naší knihovně, která je mírně komplikovaná tím, že část fondu je umístěna ve skladu (z důvodu omezených prostor přímo v knihovně). Také je v plánu zakoupení několika nových knih a obnovení části Výměnného fondu z knihovny v Jihlavě.

07.10.2016

Říjen v knihovně

Měsíc říjen je v naší knihovně především ve znamení akcí pro základní i mateřskou školu. Společně s dětmi ze školy oslavíme letošní sedmisté narozeniny Karla IV. a na děti ze školky čeká program věnovaný Václavu Čtvrtkovi, především jeho večerníčkovým pohádkám.

14.09.2016

Září v knihovně

Po letním prázdninovém odpočinku jsme v knihovně začali z ostra! Hned v pátek 2.9.2016 se uskutečnilo druhé nocování v knihovně, tentokrát jsme "nocovali s příběhem". Více informací se dočtete na našem webu. Po prázdninách také rozšiřujeme náš fond - čeká na Vás více než deset nových knih - Moyesová, Vondruška, Gordon, pro děti Dory nebo Ledové království, zkrátka to co chcete :) V září se také naše knihovnice zúčastní setkání dobrovolných knihovníků, abychom zase načerpaly inspiraci pro další práci. 

Těšíme se na viděnou v knmihovně :)

<< Novější článkyStarší články >>

edited by n.e.s.p.i.