knihovna
Místní knihovna HODICE
Vítejte!!! Právě se nacházíte na stránkách Místní knihovny v Hodicích
Dnes je neděle 18.2.2018
Svátek slaví Gizela, zítra Patrik

<< Novější článkyStarší články >>

15.02.2017

Únor v knihovně

V únoru jsme obohatili náš knihovní fond. Nově v nabídce hodické knihovny najdete knížky od Patrika Hartla, nové přírustky máme od Vlastimila Vondrušky, Larse Keplera a dalších populárních autorů. V plném proudu jsou přípravy na březnové akce, kdy nejen čtenáře naší knihovny pozveme na Čaj o páté s ilustrátorem Adolfem Dudkem a cestopisnou besedu s Filipem Nedorostem. Více informací získáte v knihovně, na plakátech nebo na internetu.

Těšíme se na shledanou v knihovně!

15.01.2017

Leden v knihovně

V novém roce v naší knihovně nezahálíme. V lednu se u nás plánují akce, které budou v průběhu celého roku realizovány. Na co se tedy v roce 2017 můžete těšit? Na březnový Čaj o páté s hostem, na společné tvoření v rámci velikonočního workshopu, na májový výlet do Národního divadla v Praze a mnoho dalšího.

Těšíme se na shledanou v knihovně! 

07.12.2016

Prosinec v knihovně

A je tady poslední měsíc v tomto roce, který uzavírá další rok činnosti naší knihovny. Prosinec je obvykle nabitý akcemi všeho druhu a nejinak tomu bude i v naší knihovně. Knihovnu samozřejmě převlečeme do vánočního hávu, především díky vánočnímu stromečku, který nám ozdobí děti na plánované akci Balonky pro Ježíška (uskuteční se v pátek 9. prosince). Také chystáme vánoční setkání s dětmi z mateřské i základní školy, kde  mj. společně vybereme dárek pro potřebné. Jistě se dostane i na malý vánoční dárek pro naše čtenáře v podobě dalšího rozšíření vlastního fondu, protože nám, naši milí čtenáři, záleží na tom, aby jste v naší knihovně stále nacházeli knihy, které Vás baví a zajímají. Přejeme Vám pohodový adventní čas!  

07.11.2016

Listopad v knihovně

V měsíci listopadu naši knihovnu čeká revize knihovního fondu. Jedná se o kontrolu umístění všech knížek v naší knihovně, která je mírně komplikovaná tím, že část fondu je umístěna ve skladu (z důvodu omezených prostor přímo v knihovně). Také je v plánu zakoupení několika nových knih a obnovení části Výměnného fondu z knihovny v Jihlavě.

07.10.2016

Říjen v knihovně

Měsíc říjen je v naší knihovně především ve znamení akcí pro základní i mateřskou školu. Společně s dětmi ze školy oslavíme letošní sedmisté narozeniny Karla IV. a na děti ze školky čeká program věnovaný Václavu Čtvrtkovi, především jeho večerníčkovým pohádkám.

14.09.2016

Září v knihovně

Po letním prázdninovém odpočinku jsme v knihovně začali z ostra! Hned v pátek 2.9.2016 se uskutečnilo druhé nocování v knihovně, tentokrát jsme "nocovali s příběhem". Více informací se dočtete na našem webu. Po prázdninách také rozšiřujeme náš fond - čeká na Vás více než deset nových knih - Moyesová, Vondruška, Gordon, pro děti Dory nebo Ledové království, zkrátka to co chcete :) V září se také naše knihovnice zúčastní setkání dobrovolných knihovníků, abychom zase načerpaly inspiraci pro další práci. 

Těšíme se na viděnou v knmihovně :)

18.06.2016

Červen v knihovně

Začátkem měsíce června jsme navštívili Mahenovo divadlo v Brně, kde jsme zhlédli strhující dramatické představení Je třeba zabít Sekala. Výkony herců, scéna i hudba ve všech zúčastněných zanechala silný dojem.

Červen je v naší knihovně pravidelně věnován Pasování prvňáčků na čtenáře, letos tomu bude již po páté. Fotky a zprávu o pasování brzy naleznete na našem webu.

Těšíme na viděnou v knihovně! 

25.05.2016

Květen v knihovně

V květnu nám ve fondu přibylo několik knížek především pro děti .... pro nejmenší máme nové pohádkové knihy, ty větší jistě osloví kniha Já jůtuber a pro čtenáře, kteří se prokousávají povinnou četbou, máme nově Krysaře a Manon Lescaut.

Do čtenářské výzvy se nám již zapojilo sedm čtenářů, tak přejeme hezké čtení :)

Těšíme se na shledanou v knihovně!

13.04.2016

Duben v knihovně

Měsíc duben jsme v knihovně zahájili slavnostním Čajem o páté, kdy jsme již pošesté ocenili nejúspěšnější čtenáře za minulý rok. Součástí odpoledne byla návštěva paní Heleny Štumarové, která nás seznámila se svým projektem "Zmizelí sousedé". Letošní duben je v naší knihovně ve znamení Čtenářské výzvy pro děti a mládež a ve znamení zbrusu nového Výměnného fondu. Více informací se dozvíte na webu a v knihovně.

Těšíme se na viděnou v knihovně!

14.03.2016

Březen v knihovně

Březen je měsícem čtenářů v knihovnách. Minulý týden jsme v knihovně přivítali děti z místní základní školy, abychom si společně připomněli nadcházející osmdesáté narozeniny pana Zdeňka Svěráka. Ve středu tento týden za námi zase zavítají děti z mateřské školky, na které také čeká pestrý program. 23.3. chystáme nejen pro naše čtenáře již třetí Velikonoční tvoření, letos ve znamení kraslic. Měsíc čtenářů tradičně zakončujeme knihovnickou slavností, Čajem o páté. Bude tak tomu i letos, ale protože nám termín na konci března kříží velikonoční svátky, Čaj o páté se uskuteční až v pondělí 4. dubna. A už teď můžeme slíbit, že se máte na co těšit!

Těšíme se na viděnou v knihovně! 

<< Novější článkyStarší články >>

edited by n.e.s.p.i.