knihovna
Místní knihovna HODICE
Vítejte!!! Právě se nacházíte na stránkách Místní knihovny v Hodicích
Dnes je pátek 24.11.2017
Svátek slaví Emílie, zítra Kateřina

Starší články >>

04.10.2017

Říjen v knihovně

První říjnový týden je již tradičně Týdnem knihoven. I u nás v Hodicích tento svátek oslavíme ... a jak jinak než zajímavými akcemi, na které se můžete těšit  v průběhu celého měsíce. Chystáme program pro mateřskou i základní školu, chystáme Cestovatelský večer v knihovně pro děti a druhý hodický Den zdraví. O všech akcích Vás budeme informovat na plakátech, na našem webu či FB.  A samozřejmě .... máme regály plné krásných knih, tak se stavte vybrat si čtivo na chladné podzimní večery.

Těšíme se naviděnou v knihovně! 

15.9.2017

Září v knihovně

Září v knihovně je ve znamení příprav na akcemi nabitý měsíc říjen. Dokoupili jsme několik nových knih do vlastního fondu, které si můžete v knihovně vypůjčit - např. knihu Osm od Radky Třeštíkové, pokračování Milénia, výborně hodnocenou knihu Manželé odvedle od S. Lapeni či Poslední výročí od L. Moriarty .... Také jsme darem obdrželi hromadu úžasných dětských knížek, které pro Vás postupně připravujeme na vypůjčování. 

Těšíme se nashledanou v knihovně! 

01.07.2017

Prázdniny v knihovně

V měsíci červenci a srpnu bude provoz naší knihovny omezen, otevřeno bude vždy v pondělí  jedenkrát za 14 dní. Přesné termíny vyvěsíme na web knihovny, nástěnku knihovny na návsi a na budovu obecního úřadu.

Při akutní potřebě knihy je možnost domluvit se na výpůjčce i v jiném čase .... volejte na tel. č. 728 057 787.

Přejeme pohodové prázdniny a těšíme se naviděnou v naší knihovně!

05.06.2017

Červen v knihovně

Měsíc červen je v naší knihovně ve znamení základní školy. Čeká nás slavnost Pasování na čtenáře, kdy rytíř Knihomol, po prověření schopnosti čtení u našich prvňáčků, tyto pasuje čtenáři. A protože se ve škole již koncem školního roku chystá velké malování, bude naše knihovna místem, kde letos všichni žáci hodické školy obdrží svá vysvědčení.

Samozřejmě nezapomínáme i na naše ostatní čtenáře. V červnu plánujeme rozšířit náš vlastní fond o několik nových knih i přivézt nový soubor Výměnného fondu z knihovny v Jihlavě, aby i o prázdninách a v časech dovolených nebyla nouze o dobré čtivo.

Těšíme se naviděnou v knihovně!

02.05.2017

Květen v knihovně

V měsíci květnu se vydáme na dlouho vyhlížený výlet do Národního divadla v Praze, na představení Manon Lescaut. Do Zlaté kapličky se vydáme autobusem v pátek 5.5. v 15:30 hod. od kulturního domu. Vzhledem ke květnovým pondělním státním svátkům bude knihovna méně otevřena, není však problém se kdykoliv domluvit na výpůjčce mimo obvyklou dobu, stačí zavolat či napsat a akutní "hlad po knize" milerády upokojíme :-) 

Těšíme se naviděnou v knihovně!

02.04.2017

Duben v knihovně

Na letošní měsíc duben připadly Velikonoce. Přípravy na tyto svátky zahájíme v úterý 4.4. čtvrtou velikonoční dílnou, která bude tentokrát věnována drátkování a korálkům. Na své si při tvoření přijdou i děti. Na Velikonoční pondělí bude knihovna uzavřena, děkujeme za pochopení.

Těšíme se naviděnou v knihovně!

01.03.2017

Březen v knihovně

Březen je měsícem čtenářů v knihovnách. Březen je měsícem, kdy v naší knihovně již tradičně pořádáme knihovnickou slavnost Čaj o páté. Na Čaj o páté, kdy vyhlásíme nejlepší čtenáře naší knihovny, letos přijal pozvání vzácný host, ilustrátor Adolf Dudek. Pan malíř rovněž chystá program pro děti z místní základní i mateřské školy. Dále nás v březnu čeká cestopisná beseda, nové knihy do vlastního fondu i knihy z jihlavského fondu výměnného. Těšíme se naviděnou v knihovně!

15.02.2017

Únor v knihovně

V únoru jsme obohatili náš knihovní fond. Nově v nabídce hodické knihovny najdete knížky od Patrika Hartla, nové přírustky máme od Vlastimila Vondrušky, Larse Keplera a dalších populárních autorů. V plném proudu jsou přípravy na březnové akce, kdy nejen čtenáře naší knihovny pozveme na Čaj o páté s ilustrátorem Adolfem Dudkem a cestopisnou besedu s Filipem Nedorostem. Více informací získáte v knihovně, na plakátech nebo na internetu.

Těšíme se na shledanou v knihovně!

15.01.2017

Leden v knihovně

V novém roce v naší knihovně nezahálíme. V lednu se u nás plánují akce, které budou v průběhu celého roku realizovány. Na co se tedy v roce 2017 můžete těšit? Na březnový Čaj o páté s hostem, na společné tvoření v rámci velikonočního workshopu, na májový výlet do Národního divadla v Praze a mnoho dalšího.

Těšíme se na shledanou v knihovně! 

07.12.2016

Prosinec v knihovně

A je tady poslední měsíc v tomto roce, který uzavírá další rok činnosti naší knihovny. Prosinec je obvykle nabitý akcemi všeho druhu a nejinak tomu bude i v naší knihovně. Knihovnu samozřejmě převlečeme do vánočního hávu, především díky vánočnímu stromečku, který nám ozdobí děti na plánované akci Balonky pro Ježíška (uskuteční se v pátek 9. prosince). Také chystáme vánoční setkání s dětmi z mateřské i základní školy, kde  mj. společně vybereme dárek pro potřebné. Jistě se dostane i na malý vánoční dárek pro naše čtenáře v podobě dalšího rozšíření vlastního fondu, protože nám, naši milí čtenáři, záleží na tom, aby jste v naší knihovně stále nacházeli knihy, které Vás baví a zajímají. Přejeme Vám pohodový adventní čas!  

Starší články >>

edited by n.e.s.p.i.