knihovna
Místní knihovna HODICE
Vítejte!!! Právě se nacházíte na stránkách Místní knihovny v Hodicích
Dnes je úterý 22.10.2019
Svátek slaví Sabina, zítra Teodor

Starší články >>

15.06.2019

Červen v knihovně

V měsíci červnu budeme v naší knihovně tradičně pasovat prvňáčky na čtenáře a na konci měsíce se knihovna ve stávajících prostorech definitivně uzavře. 24.6. si budete moci přijít naposledy vypůjčit knihy do Kulturního domu, poté začneme postupné stěhování do nových protor. Ty si budete moci poprvé prohlédnout při slavnostním otevření Obecního domu 21.7. od 14 hod. Těšíme se na novou éru naší knihovny a věříme, že se budeme společně setkávat jak dosud, nejen při výpůjčkách ale i při akcích, která naše knihovny pořádá.

 Přejeme Vám krásné léto!

10.05.2019

Květen v knihovně

V naší stávající knihovně již bojujeme s nedostatkem místa, nicméně ani v květnu neochudíme naše čtenáře o nové knihy. Přivezeme čerstvé knihy z výměnného fondu a nakoupíme pár knih do fondu vlastního.... nedá se odolat, když vychází tolik krásných knih :-) Také máme v plánu dokončit projekt knihovny a školní družiny hodické školy, který se jmenuje "Naše příběhy". Více informací o projektu najdete ve článku na webu.

Těšíme se na setkání v knihovně!

02.04.2019

Duben v knihovně

Měsíc duben je letos především ve znamení Velikonoc. Nejinak tomu bude v naší knihovně, kde hned začátkem dubna chystáme tradiční Velikonoční workshop. Letos budeme plést košíky z  pedigu. S tvořením nezapomeneme ani na děti, s nimi budeme tvořit puntíkované kraslice. V knihovně také opět přivítáme děti navštěvující školní družinu hodické školy.

Kromě Velikonočního pondělí budeme mít v knihovně otevřeno jak jste zvyklí, tak se zastavte půjčit si knihu nebo se inspirovat na velikonoční výzdobu z některého z časopisů, které do knihovny odebíráme.

Těšíme se na setkání v knihovně!

04.03.2019

Březen v knihovně

V měsíci březnu bude knihovna poskytovat zázemí dětem, které se budou účastnit jarního příměstského tábora. Provoz knihovny bude samozřejmě nepřerušen. Také se konečně vydáme za kulturou, čeká nás zájezd na divadelní představení Bítls do Brna.  Kromě toho se v knihovně můžete těšit na nové knihy výměnného fondu.

Těšíme se na setkání v naší knihovně! 

02.02.2019

Únor v knihovně

V měsíci únoru se na Vás budeme těšit v běžné otvírací době knihovny, tedy každé pondělí od 17 hod. Trochu opožděně vyhodnotíme soutěž "Dostaň ježka z klece" a budeme pokračovat v setkávání se školáky. kteří navštěvují místní školu.

Těšíme se na viděnou v knihovně!

11.01.2019

Leden v knihovně

Letošní rok je pro naší knihovnu ve znamení stěhování do nových prostor, které budou větší a přinesou čtenářům i knihovnicím větší komfort. Stavba na návsi pěkně pokračuje a všichni již netrpělivě vyhlížíme den, kdy novou knihovnu začneme užívat. Před tím však bude ještě potřeba dokonat spoustu práce, od dokončení stavby, přes konkétní návrhy interiéru, zadání výroby nábytku a vybavení až po jeho montáž a vlastní přesun. Po celou dobu bude knihovna fungovat, nicméně v první polovině roku trochu omezíme nákup nových knih a možná i přesuneme nějaké akce ... o všem Vás budeme průběžně informovat.

Milí čtenáři, přejeme Vám vše dobré v novém roce a budeme se těšit na viděnou v knihovně!

10.12.2018

Prosinec v knihovně

V prosinci se i u nás v knihovně chystáme na Vánoce ... a mimo jiné řipravujeme setkání pro děti a paní učitelku ze školní družiny a po Vánocích historicky první Mistrovství Hodic ve hře Člověče, nezlob se! V pondělí na Stědrý den bude knihovna uzavřena, stejně tak na Silvestra a budeme se těšit na setkávání mezi knihami v novém roce.

Těšíme se na viděnou v knihovně! 

10.11.2018

Listopad v knihovně

Začátkem listopadu jsme do knihovny zakoupili nové knížky, těšit se můžete na Patrika Hartla, Evžena Bočka nebo třeba Lenku Chalupovou. Také jsme přivezli šedesát nových titulů výměnného fondu, včetně řady audioknih, které můžou být příjemným zpestřením sychravých podzimních dnů. V druhé polovině měsíce přijaly naše pozvání děti a paní učitelky z místní základní školy, pro které chystáme zajímavý program. Více se brzy dozvíte na našich webových stránkách.

Těšíme se na viděnou v knihovně! 

06.09.2018

Září v knihovně

V měsíci září se vracíme do běžného výpůjčního režimu. Pro naše čtenáře máme k dispozici téměř dva tisíce vlastních knih, tři sta knih výměnného souboru a časopisy Dekor, Floristika a Creativ Amos. Určitě si vyberete, těšíme se na Vás každé pondělí v knihovně!

04.7.2018

Červenec a srpen v knihovně

O letních prázdninách dojde k omezení výpůjční doby. V měsíci červenci i v srpnu bude knihovna otevřena jednou za čtrnáct dní dle rozpisu. V případě potřeby není problém vypůjčit knihy i mimo výpůjční dobu, stačí zavolat a domluvit se :-) stavte se pro knihu na dovolenou...

Těším se naviděnou v knihovně!

Starší články >>

 VÝPŮJČNÍ DOBA
  Každé pondělí:
17,00 - 19,00
Doporučujeme
FOTOGALERIE
vstupte
edited by n.e.s.p.i.