knihovna
Místní knihovna HODICE
Vítejte!!! Právě se nacházíte na stránkách Místní knihovny v Hodicích
Dnes je neděle 14.7.2024
Svátek slaví Karolína, zítra Jindřich

Starší články >>

09.10.2023

Zahajujeme výpůjčky e-knih!

V průběhu měsíce října zahajujeme půjčování e-knih pro naše čtenáře! Nemáme tištěnou knihu v našem katalogu? Potřebujete si ji nutně přečíst? Studenti, potřebujete rychle sehnat knihu na referát? Nevidíte na písmenka v tištěné knize? Řešením jsou e-knihy! Zeptejte se v knihovně :-)

01.10.2023

Nové logo!

Je to tady :-) Od října má naše knihovna nové modernější logo!

Postupně ho najdete v knihách, na plakátech i webu i facebooku ... snad se Vám líbí :-) 

01.02.2023

Leden v knihovně

V lednu jsme v knihovně nezamrzli! Navštívily nás děti z místní mateřské školky a společně jsme si povídali o další večerníčkové pohádce. Tentokrát jsme navštívili Pařezovou chaloupku a seznámili jsme s Křemílkem a Vochomůrkou. Stejný den dorazily děti ze školní družiny a společně jsme strávily prima odpoledne. Měli jsme téma lednové aktuální, tedy "sníh" :-) a mimo jiných aktivit jsme krásnými sněhovými vločkami ozdobili okna knihovny.

vlocka

1.12.2022

Prosinec v knihovně

V měsíci prosinec to v knihovně opět ožije! Doplnili jsme fond knih o úplné novinky, čekají na Vás oblíbení autoři. Také se v knihovně setkáme s dětmi z mateřské a základní školy i školní družiny. A ta setkání budou veskrze vánoční :-)

25.11.2022

Listopad v knihovně

V listopadu nás čeká setkání s dětmi z místní mateřské školy. Budeme si povídat o jedné z večerníčkových pohádek, konkrétně o Maxipsu Fíkovi. Na konci měsíce zase dorazí děti ze školní družiny a budeme pracovat s časopisem ABC, který do knihovny odebíráme.

28.06.2021

Pasování čtenářů

Dnes jsme v naší knihovně pasovali na čtenáře dva prvňáčky z hodické školy. Kluci předvedli čtenářské dovednosti a po složení slavnostního slibu je rytíř Knihomol pasoval čtenáři.  

01.07.2020

Léto v knihovně

I o letošních prázdninách dojde k malé úpravě otevírací doby knihovny. Které dny bude otevřeno najdete na plakátech či webu. Na prázdniny jsme doplnily regály knihami z výměnného fondu, tak si přijďte vybrat! Pokud budete chtít půjčit knížku a nemůžete se stavit v dobu, kdy je knihovna otevřena, neváhejte a volejte, bez knížky Vás nenecháme :-)

Hezké léto, milí čtenáři!

07.05.2020

"Coronavirové" jaro v knihovně

Milí čtenáři a příznivci naší knihovny, 

kvůli coronavirovým opatřením jsme v letošním roce přišli o výlet do divadla, o velikonoční dílničku, děti ze školy ani školky nemohly na návštěvu do knihovny, nemohli jsme pasovat prvňáčky na čtenáře, ale hlavně jsme přišli o nové projekty, které jsme pro Vás v knihovně chystali ..... ale nebojte se, všechno bude :-)   Prvňáčky pasujeme jako čerstvé druháčky hned v září, také od září rozjedeme jeden z chystaných projektů a ostatní si vynahradíme v příštím roce.

Tak se těšíme na viděnou v knihovně!  

08.01.2020

Leden v knihovně

Dlouhé zimní večery přímo vybízejí k tomu, aby člověk sáhnul po dobré knize ....pokud jste již přečetli knížky, které Vám nadělil Ježíšek, stavte se do knihovny :-) V lednu přivezeme nový výměnný fond, také máme v plánu nakoupit nové knížky. Od ledna zase navážeme na spolupráci se školní družinou dlouhodobým projektem. Také chystáme plán akcí na celý letošní rok, určitě se bude na co těšit... Tak všechno dobré do nového roku!

15.06.2019

Červen v knihovně

V měsíci červnu budeme v naší knihovně tradičně pasovat prvňáčky na čtenáře a na konci měsíce se knihovna ve stávajících prostorech definitivně uzavře. 24.6. si budete moci přijít naposledy vypůjčit knihy do Kulturního domu, poté začneme postupné stěhování do nových protor. Ty si budete moci poprvé prohlédnout při slavnostním otevření Obecního domu 21.7. od 14 hod. Těšíme se na novou éru naší knihovny a věříme, že se budeme společně setkávat jak dosud, nejen při výpůjčkách ale i při akcích, která naše knihovny pořádá.

 Přejeme Vám krásné léto!

Starší články >>

 VÝPŮJČNÍ DOBA
  Každé pondělí:
17,00 - 19,00
Doporučujeme
FOTOGALERIE
vstupte
edited by n.e.s.p.i.